napisz do nas dodaj do ulubionych ustaw jako startowa

 
NOCLEGI
wszystkie noclegi
  na Roztoczu
Zwierzyniec i okolice
   część 1
Zwierzyniec i okolice
   część 2
Susiec
Majdan Sopocki
Krasnobród i okolice -
   pokoje, domki,
   pensjonaty
Krasnobród i okolice -
   domki
Krasnobród i okolice -
   ośrodki
Pola kempingowe
   i namiotowe
Kaczórki
   koło Krasnobrodu
Hutki
   koło Krasnobrodu
Szczebrzeszyn
   i okolice
Kawęczynek
Nadrzecze
Józefów
Hamernia
Bondyrz
Górecko Kościelne
   Górecko Stare
   i okolice
Gorajec i okolice
Adamów i okolice
Wola Duża k. Biłgoraja
Zamość i okolice
Dyle koło Zwierzyńca
Biłgoraj, Biszcza, Żary
   i okolice
Potok Senderki
Polanka Horyniecka
Werchrata

kontakt
redakcja serwisu

wybrane oferty noclegowe
KRASNOBRÓD

oferty turystyczne

wszystkie oferty

 

 roztocze.net.pl - poznaj Roztocze, zwierzyniec, susiec, krasnobród, józefów i inne, znajdź noclegi

roztocze.net.pl - poznaj Roztocze, zwierzyniec, susiec, krasnobród, józefów i inne, znajdź noclegi 

POLECAMY

Artur Pawłowski: "Roztocze, Puszcza Solska, Lasy ..."WYDAWNICTWO STANISŁAW KRYCIŃSKI


Warszawa
ul. Żabińskiego 9/41
tel: (0) 22 649 88 81
e-mail: stanislawkrycinski@op.pl


idź do »
strona startowa
Roztocze - informacje ogólne
miejscowości
noclegi
fotogaleria
atrakcje
praktyczne


I M P R E Z Y
W I A D O M O Ś C I
Z A P O W I E D Z I


ZWIERZYNIEC - KONKURS POETYCKI

Rozpoczęła się ósma edycja konkursu poetyckiego "Przyroda jaką znam", organizowanego przez Roztoczański Park Narodowy. Tegorocznym zmaganiom literackim towarzyszy hasło "Drzewo życia", a propozycje można zgłaszać przez kilka najbliższych tygodni.

Zainteresowani mogą przygotować maksymalnie trzy wiersze, niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach, które będą związane tematycznie z przyrodą Roztocza oraz będą ukazywać zmiany zachodzące w tym środowisku.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych, od uczniów szkół podstawowych, przez młodzież ze szkół średnich, po dorosłych autorów w wieku co najmniej 19 lat.

Najciekawsze propozycje zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie, której otwarcie zaplanowano na drugą połowę listopada. Wiersze należy przesyłać na adres: Roztoczański Park Narodowy, ul. Plażowa 2, 22-470 Zwierzyniec, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na: edukacja@roztoczanskipn.pl z dopiskiem "Drzewo życia - VIII ogólnopolski konkurs poetycki "Przyroda jaką znam".

Termin przyjmowania prac upływa 31 października, a 24 października o 10.00 organizatorzy zapraszają do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Zwierzyńcu na wykład z cyklu "Kulturalni", poety, krytyka literackiego i eseisty kwartalnika "Akcent" Waldemara Michalskiego.

Jury ogłosi werdykt najpóźniej 7 listopada, a wręczenie nagród, połączone z otwarciem wystawy, jest planowane na 16 listopada.

Szczegółowe informacje można też uzyskać telefonicznie pod numerem: 84 6872 286 wewnętrzny 324. Pełny regulamin konkursu, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, jest dostępny na stronie: www.roztoczanskipn.pl.

źródło:ias24.eu
KRASNOBRÓD - 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody jubileuszu w formie uroczystości czy wydarzeń kulturalnych odbywają się od wielu miesięcy, a pomnik w postaci pamiątkowej płyty ma być trwałym podkreśleniem 100-lecia niepodległości. Będzie to płyta z czarnego marmuru z orłem, napisami dotyczącymi rocznicy oraz informacjami o wydarzeniach z historii Polski i Krasnobrodu z minionego wieku. Są to m.in.: "Cud nad Wisłą", wysiedlenia Zamojszczyzny, koronacja obrazu Matki Boskiej Krasnobrodzkiej, wybór Karola Wojtyły na papieża, wolne wybory samorządowe, uznanie miasta za uzdrowisko i katastrofa smoleńska.

Autorem projektu jest miejscowy artysta rzeźbiarz Andrzej Gontarz. Płyta ma być wmurowana na działce w okolicy urzędu miejskiego, a jej uroczyste odsłonięcie jest planowane na 11 listopada tego roku.

źródło:ias24.eu
JÓZEFÓW -

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna realizację kolejnych pomysłów, których celem jest promocja i zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. Tym razem zaprasza na cykl warsztatów, spotkań, wystaw, gier terenowych i wycieczek, na które pozyskała pieniądze z Narodowego Centrum Kultury.

- Projekt pod nazwą "Rękodzieło ludowe na Roztoczu" dotyczy kultury i sztuki ludowej, polskiej tradycji i rękodzieła, a w jego realizację chcemy zaangażować dzieci, młodzież i seniorów, osoby niepełnosprawne, koła gospodyń wiejskich oraz innych mieszkańców gminy. Głównym elementem programu będą warsztaty, które poprowadzą profesjonalni artyści, a pierwsze zajęcia planujemy w drugiej połowie października - zapowiada dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Będą to na przykład spotkania pod hasłem "kuferek ze strychu", "czerwone korale" i "filcowanie", na których pod okiem artysty plastyka uczestnicy będą wykonywać przedmioty, przywołujące klimat wystroju wiejskiej chałupy oraz kobiece ozdoby z dawnych lat. Wszystkie prace powstaną z naturalnych materiałów, a oprócz tego będzie się można nauczyć pisania ikon na drewnie oraz wykonywania roztoczańskich aniołów i zakładek do książek "igłą malowanych".

 

źródło:ias24.eu
NOWA MAPA DLA TURYSTÓW W JÓZEFOWIE

Amatorzy turystyki pieszej i rowerowej po gminie Józefów mają do dyspozycji nową mapę. "Niezbędnik" turysty, wydany przez miejscowy samorząd w nakładzie 3 tysięcy egzemplarzy, jest dostępny za darmo w miejscowej Informacji Turystycznej.

Nowa mapa dla turystówW dużej części jest to aktualizacja mapy z 2016 roku, zawierająca jednak nowe wątki, w tym propozycje sześciu wycieczek rowerowych, praktyczne informacje dla amatorów aktywnego wypoczynku i krótkie podsumowanie ostatniego dziesięciolecia, które przyniosło Gminie Józefów m.in. główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie "Gmin Przyjaznych Rowerzystom".

Wydawnictwo pod tytułem "Józefów - Rowerowa Stolica Roztocza" oferuje, m.in. wyprawy Trasą Ziemi Józefowskiej"Śladami Ordynacji Zamojskiej""Nad zalew do Majdanu Sopockiego""Parkiem Krajobrazowym Puszczy Solskiej" i "Szlakiem geoturystycznym Roztocza Środkowego". W opisie mapy można również znaleźć informacje o atrakcjach przyrodniczych i innych miejscach wartych odwiedzenia oraz spis adresów miejsc noclegowych, punktów gastronomicznych i parkingów.

Nowe wydawnictwo jest uzupełnieniem wcześniej przygotowanego przewodnika "Rowerem po Roztoczu" i informatora "Gmina Przyjazna Rowerzystom - Józefów na Roztoczu".

 

 

źródło:roztocze.net
NARESZCIE - ALBUM FOTOGRAFICZNY ROZTOCZA

Ukazał się długo oczekiwany przepiękny album fotograficzny autorstwa Roberta Sikory pt "Roztocze - pejzaż subtelny". Oprócz wielu wspaniałych fotografii znajdziemy w nim teksty w języku polskim
i angielskim.

Album, w twardej oprawie z obwolutą, obejmuje aż 208 stron formatu B3.

"Roztocze - pejzaż subtelny" można nabyć bezpośrednio u wydawcy, w firmie Ruthenus.

źródło:iw


 


na skróty
informacja turystyczna
Po zdrowie na Roztocze
- folder (4,5 MB, pdf)
Zamość -przydatne adresy
prognoza pogody
PKP na Roztocze
PKS na Roztocze
konie i bryczki - Roztocze
wędkowanie
rower i Roztocze
spływy kajakowe
wypoczynek ekstremalnyZAPROSZENIA

Koncert
KRASNOBRÓD

Zespół Folklorystyczny "Wójtowianie" z Krasnobrodu ma 25 lat. Jubileusz będzie świętować w najbliższą sobotę 6 października podczas koncertu, który rozpocznie się o 17.00 w miejscowym domu kultury.

Działający przy Krasnobrodzkim Domu Kultury zespół "Wójtowanie" powstał w 1993 roku z inicjatywy ówczesnego wójta Stanisława Roczkowskiego. Najpierw była to żeńska grupa śpiewacza "Wótowianki", która współpracowała z "Kapelą Krasnobrodzką", a w lipcu 1997 roku stworzyła własną kapelę, będącą integralną częścią zespołu już pod nazwą "Wójtowianie". Kierownikami zespołu byli Marianna Olszewska i Zbigniew Molenda, a obecnie funkcję tę pełni Alicja Parkitny.

W ciągu 25 lat grupa wystąpiła z prawie pół tysiącem koncertów w Polsce i poza jej granicami.

 

..
DKF
ZWIERZYNIEC

Francuskim komediodramatem "Ava" Dyskusyjny Klub Filmowy w Zwierzyńcu rozpoczyna nowy sezon. Zdobywcę m.in. Nagrody Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes będzie można obejrzeć w czwartek 4 października w kinie "Skarb".

"Ava" to historia trzynastoletniej dziewczyny, spędzającej wakacje nad Atlantykiem. Kiedy dowiaduje się, że traci wzrok, postanawia maksymalnie wykorzystać czas, który jej pozostał. To także opowieść o pierwszej miłosnej fantazji, niezależności i wolności.

Tydzień później, 11 października, DKF zaprasza na "Dobrą zmianę" w reżyserii Konrada Szołajskiego, czyli pierwszy polski film dokumentalny o... dobrej zmianie. Bohaterkami filmu są dwie kobiety, które nic o sobie nie wiedzą, a spotykają się na manifestacjach w Warszawie, stając po różnych stronach barykady.

Także w tym miesiącu w kinie "Skarb" będzie można obejrzeć "Dogmana", czyli opowieść o psim fryzjerze, lubianym przez wszystkich w okolicy, który dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel narkotykami.

Październikowy repertuar zwierzynieckiego DKF zamyka film o wojnie na Ukrainie, zatytułowany "Donbas", a na pierwsze spotkanie kinomanów w listopadzie organizatorzy cyklu szykują obraz "Isabelle i mężczyźni" z Juliette Binoche i Gerardem Depardieu w rolach głównych.

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o 18.00, a szczegółowy program DKF na pięć najbliższych tygodni można znaleźć na stronie: www.kultura-zwierzyniec.pl.

 

 

.

 

..