napisz do nas dodaj do ulubionych ustaw jako startowa

 
 
NOCLEGI
wszystkie noclegi
  na Roztoczu
Zwierzyniec i okolice
   część 1
Zwierzyniec i okolice
   część 2
Susiec
Majdan Sopocki
Krasnobród i okolice -
   pokoje, domki,
   pensjonaty
Krasnobród i okolice -
   ośrodki
Pola kempingowe
   i namiotowe
Kaczórki
   koło Krasnobrodu
Hutki
   koło Krasnobrodu
Szczebrzeszyn
   i okolice
Kawęczynek
Nadrzecze
Józefów
Hamernia
Bondyrz
Górecko Kościelne
   Górecko Stare
   i okolice
Gorajec i okolice
Adamów i okolice
Wola Duża k. Biłgoraja
Zamość i okolice
Dyle koło Zwierzyńca
Biłgoraj, Biszcza, Żary
   i okolice
Potok Senderki
Polanka Horyniecka
Werchrata

kontakt
redakcja serwisu

wybrane oferty noclegowe
KRASNOBRÓD

oferty turystyczne

wszystkie oferty

 

 roztocze.net.pl - poznaj Roztocze, zwierzyniec, susiec, krasnobród, józefów i inne, znajdź noclegi

roztocze.net.pl - poznaj Roztocze, zwierzyniec, susiec, krasnobród, józefów i inne, znajdź noclegi 
POLECAMY

Artur Pawłowski: "Roztocze, Puszcza Solska, Lasy ..."WYDAWNICTWO STANISŁAW KRYCIŃSKI


Warszawa
ul. Żabińskiego 9/41
tel: (0) 22 649 88 81
e-mail: stanislawkrycinski@op.plidź do »
strona startowa
Roztocze - informacje ogólne
miejscowości
noclegi
fotogaleria
atrakcje
praktyczne


I M P R E Z Y
W I A D O M O Ś C I
Z A P O W I E D Z I


KONCERT DŻEM W TOMASZOWIE LUBELSKIM

Nie lada gratka czeka mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego, ponieważ 4 czerwca  do  miasta zawita zespół DŻEM.

 

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie zespołu koncert odbędzie się w Amfiteatrze w Parku Miejskim o godz. 20:30 i potrwa do godz. 22:00. Jak nietrudno się domyślić czerwcowy koncert odbędzie się zapewne w ramach obchodów Dni Tomaszowa.

 

źródło:iw
ROCKOWISKO W ZWIERZYŃCU

Ruszają zapisy dla zespołów, które chcą wystąpić w przeglądzie na tegorocznym Rockowisku w Zwierzyńcu.

Rockowisko jest otwartą, bezpłatną imprezą i odbywa się w parku miejskim w Zwierzyńcu. Ma charakter przeglądu muzycznego, na którym mogą zaprezentować się zespoły, po wcześniejszym zgłoszeniu i przejściu kwalifikacji. Występy na scenie ocenia Jury, a po części konkursowej odbywają się koncerty laureatów oraz zaproszonych zespołów. Organizatorami przedsięwzięcia są Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu oraz biłgorajskie stowarzyszenie Noodles Stage.

-Jeśli masz zespół i gracie szeroko pojętą muzykę rockową, klikacie w link poniżej i wypełniacie formularz online. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja.- informują organizatorzy.

Impreza startuje 30 czerwca i potrwa dwa dni. Przegląd kapel odbywać się będzie w Parku Środowiskowym w Zwierzyńcu. 

Dla najlepszych zespołów organizatorzy przewidzieli nagrody finansowe: 1000 zł - I nagroda, 700 zł - II nagroda i 500 zł - III nagroda.

Więcej informacji na temat przeglądu i zgłoszeń można znaleźć TUTAJ.

 

źródło:iw
PISANKI W ZAMOŚCIU

Palmy, pisanki, zajączki, figurki - to wszystko można dziś nabyć na zamojskiej Starówce. Na Rynku Wielkim trwa Kiermasz Wielkanocny.

Efekty swojej pracy prezentuj twórcy ludowi, Koła Gospodyń Wiejskich. Na Kiermaszu można trafić na śliczne pisanki, cukrowe baranki i zajączki, figurki świętych, palmy wielkanocne, ręcznie haftowane serwetki i wiele innych rzeczy związanych z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi.

źródło:iw
ŚCIEŻKI ROWEROWE W ZMIERZYŃCU

Gmina Zwierzyniec chce rozbudować swoją sieć ścieżek rowerowych.

Konkretnie tamtejszy samorząd planuje połączyć trasą staw kościelny i zalew "Rudka", a pieniądze na ten cel pozyskać z Unii Europejskiej. Warto zaznaczyć, że o pieniądze na ten cel władze Zwierzyńca chcą otrzymać wspólnie z gminą Łuszczyce na Ukrainie.

- Jeśli otrzymamy dofinansowanie nowa ścieżka rowerowa powstanie w ulicach Wachniewskiej i Kolejowej. Przebudowę swoich dróg planują także nasi ukraińscy partnerzy - powiedział Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Zwierzyńca Jan Skiba.

Koszt inwestycji to około 1,5 miliona złotych, ale aż 90 procent kosztów mogą otrzymać z Programu Transgranicznej Współpracy Polska-Białoruś-Ukraina. Przedsięwzięcie planowane jest na ten i przyszły rok.

 

źródło:iw
KRASNOBRÓD LAUREATEM W KONKURSIE NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY 2016

Gmina Krasnobród została laureatem głównej nagrody w konkursie na najlepszy produkt turystyczny 2016 roku, organizowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną "Roztocze". Jak stwierdzono w uzasadnieniu specjalna statuetka "Roztoczana" to nagroda za "inwestycje w infrastrukturę turystyczną, dzięki którym wzrósł ruch turystyczny".

Z szacunkowych obliczeń wynika, że w minionym sezonie punkt Informacji Turystycznej w Krasnobrodzie odwiedziło 41 tysięcy ludzi, czyli o 2 tysiące więcej niż przed rokiem. Poza tym na miejscowej baszcie widokowej było 60 tysięcy osób, z wodnych atrakcji na wyspie skorzystało prawie 12 tysięcy, a nad krasnobrodzkim zalewem wypoczywało 120 tysięcy wczasowiczów.

Jury konkursu postanowiło również docenić bardzo dobrą współpracę z miastem Zamość, które w tym sezonie odwiedziło o 13 procent więcej turystów niż rok wcześniej, w czym niemałą zasługę mają letnicy, zakwaterowani w Krasnobrodzie. - To gmina, która może się poszczycić dobrze rozwiniętą tanią bazą noclegową, liczoną na około 2,5 tysiąca miejsc, jakich w mieście brakuje. Statystyki pokazują, że znaczna część turystów odwiedza Zamość przy okazji pobytu w Krasnobrodzie, a to pokazuje, że chcemy i potrafimy żyć z turystyki - mówi prezes LOT "Roztocze" Damian Miechowicz.

W minionym sezonie najbardziej liczna, bo szacowana nawet na około 10 tysięcy, grupa gości odwiedziła Krasnobród podczas dni miasta, które odbywały się między 22 a 24 lipca.

W imieniu władz samorządowych "Roztoczana 2016" odebrał burmistrz Kazimierz Misztal, a wręczenie nagród odbyło się podczas tradycyjnego podsumowania sezonu turystycznego w Fortecznym Centrum Informacji Turystycznej w Zamościu.

źródło:iw
NARESZCIE - ALBUM FOTOGRAFICZNY ROZTOCZA

Ukazał się długo oczekiwany przepiękny album fotograficzny autorstwa Roberta Sikory pt "Roztocze - pejzaż subtelny". Oprócz wielu wspaniałych fotografii znajdziemy w nim teksty w języku polskim
i angielskim.

Album, w twardej oprawie z obwolutą, obejmuje aż 208 stron formatu B3.

"Roztocze - pejzaż subtelny" można nabyć bezpośrednio u wydawcy, w firmie Ruthenus.

źródło:iw

wszystkie noclegi

DODAJ OFERTĘ
noclegi lub inne atrakcje      

na skróty
informacja turystyczna
Po zdrowie na Roztocze
- folder (4,5 MB, pdf)
Zamość -przydatne adresy
prognoza pogody
PKP na Roztocze
PKS na Roztocze
konie i bryczki - Roztocze
wędkowanie
rower i Roztocze
spływy kajakowe
wypoczynek ekstremalnyZAPROSZENIA

Wiosna Filmów
ZAMOŚĆ

To wyjątkowa okazja, by zobaczyć filmy wielokrotnie nagrodzone na największych festiwalach filmowych świata. Zamojska replika festiwalu WIOSNA FILMÓW odbędzie się w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu w dniach 21-27 kwietnia 2017, godz. 19:00.

PROGRAM

21.04.2017, godz. 19:00 - HISTORIA PEWNEGO ŻYCIA

Zdobywca nagrody FIPRESCI na festiwalu w Wenecji, obraz Stéphane Brizé to adaptacja powieści Guya de Maupassanta "Historia pewnego życia", którą sam Lew Tołstoj określił mianem najwspanialszej francuskiej narracji od czasu "Nędzników".

22.04.2017, godz. 19:00 - AQUARIUS

Rewelacja festiwali filmowych na całym świecie, a także ostatniego festiwalu w Cannes. W roli głównej Sonia Braga ("Pocałunek kobiety pająka").

23.04.2017, godz. 19:00 MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE

Nominowany do OSCARA 2017 szwedzki komediodramat porównywany z "Lepiej być nie może" i "Gran Torino". Nagrodzona statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej gali ENF we Wrocławiu, adaptacja bestsellerowej powieści "Mężczyzna imieniem Ove" Fredrika Backmana.

24.04.2017, godz. 19:00 - FRANTZ

Nominowany aż w 11 kategoriach w tegorocznych Cezarach! Nagrodzony na festiwalu w Wenecji, nowy film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona, to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro.

25.04.2017, godz. 19:00 - DWIE KOBIETY

Prezentowany na ostatnim Berlinale dramat, którego siłą napędową są dwie wybitne francuskie aktorki - Catherine Deneuve i Catherine Frot.

26.04.2017, godz. 19:00 - DUSZA I CIAŁO

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na ostatnim Berlinale "Dusza i ciało" to pierwszy od 18 lat film pełnometrażowy cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi. Niezwykła historia miłosna o ludziach którzy śnią ten sam sen.

27.04.2017, godz. 19:00 - KONSTYTUCJA

Intymna historia miłosna z udziałem trojga ludzi zamieszkujących ten sam budynek w centrum Zagrzebia. Tragikomiczna historia bardzo nietypowego trójkąta miłosnego.

Bilet na jeden film: 12 zł (norm.), 10 zł (ulg.), 9 zł (przy zakupie więcej niż 3 biletów), karnet na wszystkie filmy: 63 zł

..


 
.

.

..
.

.

..